Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Kwestia zanieczyszczenia powietrza trafiła już do świadomości statystycznego Polaka i z rzadka bywa bagatelizowana. Obywatela naszego kraju zdają sobie sprawę, że czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie zostaną wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy może zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od uznanych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo pojawienia się znacznej kondensacji PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób układu oddychania podatni są głównie mieszkańcy większych aglomeracji miejskich i okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w znacznym stopniu zredukować negatywny wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak np. Webber, Cado bądź Wood’s, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to już coś nowego na rodzimym rynku. Co istotne, poza wyłapywaniem z powietrza pyłów, często mają one także inne wartościowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i bakterie

Oczyszczacze powietrza występują w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez trudu dobierzemy urządzenie najlepsze do określonej objętości mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt duże, dlatego swobodnie można przenieść je między pokojami. Prócz usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo zarazki oraz grzyby, które mogą być źródłem wielu reakcji uczuleniowych bądź chorób, a także szkodliwy benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym umożliwia głębszy sen. Niektóre oczyszczacze mają również czujniki wykrywające wysokie stężenie CO2. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim alergikom.