Działanie lasera frakcyjnego CO2

Działanie lasera frakcyjnego CO2

Blizny poparzeniowe oraz rozstępy na skórze to znamiona, których czasem nie można zamaskować. Nierzadko są przyczyną braku pewności siebie, co może znacząco wpływać na komfort życia. Do ich likwidacji w nowoczesnej medycynie stosuje się laser frakcyjny, dzięki któremu można odnowić oraz wygładzić skórę.

Laser frakcyjny – usuwanie zmarszczek i nie tylko

Laser frakcyjny wykorzystuje się w medycynie estetycznej w bardzo dużym zakresie, m.in. do redukcji przebarwień skórnych i blizn potrądzikowych, korekcji opadających powiek bądź zamykania rozszerzonych porów. Terapii laserem frakcyjnym można więc poddać liczne części ciała: ramiona, szyję i twarz, a nawet plecy. Warto jednakże zaakcentować, iż istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegów laserem frakcyjnym – nie przeprowadza się ich u kobiet w ciąży i osób, u których rozpoznano raka skóry. Trzeba mieć też realistyczne wymagania odnośnie terapii laserem frakcyjnym – nie wszystkie blizny i rozstępy uda się całkowicie usunąć, tak samo jest z usuwaniem zmarszczek. Pacjent musi być również świadomy, iż o ile redukcja rozstępów oraz blizn laserem frakcyjnym daje trwałe skutki, o tyle lifting laserowy na pewien czas odmładza skórę, ale nie spowolni naturalnego procesu starzenia.

Jak wiele zabiegów laserem frakcyjnym jest niezbędne?

Podczas zabiegu promień lasera frakcyjnego wykonuje tysiące niezauważalnych gołym okiem nakłuć, na skutek czego dochodzi do procesu waporyzacji, innymi słowy odparowania wilgoci ze skóry. Zabieg realizuje się w znieczuleniu miejscowym, jednak pacjent wciąż może czuć pieczenie skóry. Zastosowanie lasera pobudza wytwarzanie kolagenu w tkance, co następnie ją ujędrnia, wygładza oraz odmładza. Rezultaty łatwo ujrzeć już po jednym zabiegu, choć na ogół do pełnej likwidacji rozstępów i zmarszczek potrzebna jest powtórka terapii jeszcze 2-3 razy w kilkutygodniowych przerwach koniecznych do regeneracji tkanki, ponieważ okres odnowy skóry po zabiegu laserem trwa 8-12 dni. W czasie po zabiegu trzeba we właściwy sposób troszczyć się o skórę, a o wszelkich wytycznych poinstruuje pacjenta lekarz prowadzący.