Kliknij tutaj po więcej informacji o femtoLasik Kraków.
Laserowa korekcja wzroku to w tym momencie standardowa metoda korekty astygmatyzmu, krótkowzroczności, dalekowzroczności czy presbiopii, aczkolwiek niewiele pacjentów ma świadomość, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy różnorodnych technik.
Metoda FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna, a przy tym bezinwazyjna metoda korekty wzroku
FemtoLASIK (nierzadko zwany również All-Laser-LASIK) to całkowicie bezpieczna, bezinwazyjna oraz bezbolesna metoda korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii) i w niektórych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – biegły optometrysta jest w stanie zrealizować go w około 20 minut. Plusem tego zabiegu jest to, iż pacjent nadzwyczaj szybko odzyskuje ostrość wzroku – zasadniczo w przeciągu dnia od zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne zadania. Zabieg rozdzielony jest na dwa etapy i w przeciwieństwie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy użyciu mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy pomocy lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w drugiej fazie ma miejsce formowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.
FemtoLASIK Topoguided jest z kolei inną odmianą metody FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta sporządza topografię rogówki i na jej podstawie rozplanowuje wszelkie ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem oraz dalekowzrocznością, których układ optyczny charakteryzuje się nietypowym kształtem.
Pozostałe metody korekty wad wzroku
Inne metody korekty wad wzroku to przykładowo:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z różnych przyczyn nie da się użyć zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki ściągany jest nie laserem, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki ściąga się nabłonek (ulega on później regeneracji), a następnie kształtuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK nazywana jest zabiegiem powierzchniowym, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. EBK można jednak wykorzystać wyłącznie do korekty mniejszych wad wzroku.
Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]