Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale też mają wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się alkoholu, gorących dań oraz palenia papierosów. Istotne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają opuchliznę i ból.

Implanty zębów – jak wybrać lekarza

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo istotne jest to, by znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy istotne wskazówki.