Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Co powinieneś wiedzieć o laser wysokoenergetyczny cena?

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia prawie wszystkich części ciała. Często jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: naderwania ścięgien, zapalenia czy stłuczenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są również używane m.in. w leczeniu ostrogi piętowej, rwy kulszowej, zapalenia stawów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, w rezultacie tego, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które wysyłają podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]