Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Jeśli potrzebujesz urządzeń do drenażu limfatycznego, skieruj się na tę stronę.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału masażysty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Istnieje dużo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w redukcji cellulitu czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – aparaty do presoterapii do użytku domowego

Dużo opcji wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tych aparatów. Teraz osoby chętnie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, dlatego bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. zakrzepica i choroby wirusowe oraz bakteryjne, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]