Portal wiedzy o zdrowiu – jak racjonalnie z niego korzystać?

Portal wiedzy o zdrowiu – jak racjonalnie z niego korzystać?

Szukasz portalu o zdrowym stylu życia? Odwiedź https://revelare.pl.

W internecie da się niezwykle łatwo znaleźć informacje na dowolny temat. Internauci mają głównie słabość do pytania w wyszukiwarki Google o zagadnienia medyczne, nierzadko wręcz poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji z lekarzem dniami przeszukiwania sieci z nadzieją na samodzielne odszukanie rozwiązania problemu. Jednak czy to mądry sposób stosowania wiedzy publikowanej na portalach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowiu to nie alternatywa dla profesjonalnej konsultacji lekarskiej

W tysiącach treści o dietach, zabiegach estetycznych i medycynie udostępnianych online jest wiele rzetelnych artykułów zredagowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez ludzi zafascynowanych tematyką zdrowotną i od lat działających w zawodach powiązanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z informacji umieszczanych na portalach o zdrowiu lub urodzie nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na traktowaniu ich jako alternatywy dla kontaktu ze specjalistą. Blog o zdrowym stylu życia, jeśli zapewnia wiarygodnych informacje, może jednakowoż być pożytecznym źródłem pomocniczej wiedzy, która uprości użytkownikowi poruszanie się po świecie naszej służby zdrowia. Wpis opisujący objawy poprzedzające konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu późniejsza konsultację z lekarzem. Natomiast przeczytanie w sieci dokładnego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem planowanej operacji i obniżyć stres przez nią wywołany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl