Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o usuwaniu blizn rogówkowych? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/uslugi/likwidacja-blizn-rogowkowych/
Oko to delikatna część ciała i w każdej chwili może zostać uszkodzone. Na skutek różnych urazów czy zapaleń na powierzchni rogówki tworzą się blizny, które w mniej lub bardziej rzutują na jakość widzenia. Blizny rogówkowe można jednak usunąć, dzięki osiągnięciom laserowej korekty wzroku.
Symptomy świadczące o występowaniu blizn rogówkowych
Rogówka to wypukła, zewnętrzna powłoka oka, która je zabezpiecza, a w tym samym czasie kontroluje sposób, w jaki wiązki światła docierają się do wewnętrznych warstw. Jest nieprzezroczysta, nieunaczyniona, a także niezmiernie plastyczna i mimo iż najczęściej niewielkie jej otarcia goją się samoistnie, nierzadko dochodzi do jej zbliznowacenia, także z powodu naszego niedbalstwa. Co może być przyczyną powstawania blizn rogówki? Mogą być one na ogół efektem rozmaitych chorób (przykładowo półpaśca), urazów np. skaleczenia, oparzenia i zadrapania bądź przedostania się do oka ciała obcego. Jednak blizny rogówkowe mogą powstać też w efekcie nieostrożnego zakładania soczewek korekcyjnych. Nie licząc wyczuwalnego pogorszenia się widzenia, o występowaniu blizn rogówkowych świadczy wiele innych symptomów, jak m.in. nieustanne łzawienie, zaczerwienienie oczu czy uczucie bólu gałki ocznej, więc jeśli ich doświadczasz rekomendujemy niezwłocznie zapisać się na konsultację z okulistą. W trakcie drobiazgowego badania określi on wielkość, głębokość i rozmieszczenie blizn, jak również poinformuje o możliwości ich leczenia.
Usuwanie blizn rogówki – prosty zabieg z użyciem promienia lasera
Najbardziej rozpowszechnioną współcześnie metodą likwidacji blizn rogówki jest zabieg PTK, przeprowadzany w dużej liczbie klinik, specjalizujących się w korekcji wad wzroku. Metoda PTK umożliwia eliminację nie tylko blizn z peryferyjnego, ale i centralnego obszaru rogówki. Z PTK korzysta się się również do leczenia innych nieprawidłowości tej części oka. Blizny likwiduje się w procesie odparowania przy użyciu promienia lasera zewnętrznej powłoki tkanki rogówki. Przed rozpoczęciem tego praktycznie kilkuminutowego zabiegu nie trzeba korzystania z pełnego znieczulenia, wystarczające jest anestezja samej gałki ocznej, którą aplikuje się specjalnymi kroplami prosto na powierzchnię oka. Po zabiegu przez okres paru tygodni należy słuchać się dokładnie poleceń lekarskich, nie nadwyrężać oka i terminowo pojawiać się na kontroli zgodnie z planem.
Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]