terapia par UK,  terapia małżeńska UK

Terapia małżeńska drogą do naprawy małżeństwa

Każde małżeństwo może napotkać różnorodne kryzysy. Na szczęście obecnie można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach pomaga?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi trudnościami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć kryzysy powiązane z niewiernością jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w razie nałogów, jednak tutaj często potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby partnerów lub członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy żoną i mężem pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże również pokonać trudności i zacieśnić związek. Poprawia się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn leżących u podstaw partnerskich problemów. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, aby doskonale pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez problemu wyszukamy polskiego psychologa również na terenie UK. Mówienie po polsku usprawnia proces terapii i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Również na emigracji można powalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej partnerstwo może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Lokalizacja firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339