Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie choroby zębów możemy wyleczyć tradycyjnymi technikami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w przypadku uszkodzonych kości, potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy mostów, dużych ubytków uzębienia i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju guzów bądź owrzodzeń. Które metody są zatem stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów czy narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest na pewno to, by stosował on tylko nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma także atmosfera w gabinecie i podejście stomatologa do chorych – sporo mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy między innymi w internecie bądź wśród bliskich.