Zalety jonizatora powietrza

Zalety jonizatora powietrza

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie świeżości wytwarzają jony ujemne, które powstają się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą przykre zapachy oraz mają pomyślny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić w wyniku wyładowania elektrycznego, oddziaływania silnego pola magnetycznego lub emitowania ogromnej ilości ciepła. Obecnie większość z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak ekrany, drukarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić dym z papierosów, szkodliwe wirusy i drobnoustroje czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego zmęczenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, biurach, instytucjach publicznych czy szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.