Cechy różnych typów zapięć srebrnych kolczyków

Cechy różnych typów zapięć srebrnych kolczyków

Jeśli chcesz kupić kolczyki, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Wybierając kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, to jak się prezentują i surowiec, z którego są wykonane,, ale też na zapięcie. Oto zwięzła lista najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak klasyczny bigiel, jednakże prościej go założyć, przez wzgląd na odchylany zatrzask z tyłu. Często stosuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla pań, które nie mają przebitych uszu. Współcześnie właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w ciepłe dni, gdy nie ubieramy ubrań z postawnym kołnierzem, czapeczek oraz szali.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii i niewielkich kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w małych, zwykle złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]