kolczyki kwiatki

Dla dzieci i dla Pań -– kolczyki kwiatki

Od dziesiątek lat jeden z ulubionych motywów, z którego jubilerzy czerpią inspirację, to kwiaty oraz ogółem flora. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest mnóstwo. Wśród głównych z nich wymienić trzeba przede wszystkim ogromną różnorodność takich wzorów powodującą, iż biżuteria z kwiatami może być zakładana zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dziewczynki. Nie możemy zapominać też o przyciągającym wzrok designie, którym często cechują się kolczyki kwiatki oraz pozostała biżuteria na bazie wzorów florystycznych – ta wszak idealnie współgra zarówno ze stylizacją noszoną na co dzień, jak i szykownymi, wieczorowymi kreacjami. Jak zatem dobrać kolczyki kwiatuszki, aby najlepiej się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – odpowiednio dopasuj je do konkretnej kreacji

Kolczyki kwiatki bywają naprawdę fantastycznym uzupełnieniem każdego stroju – w szeregu przypadków stają się wręcz dominującym jej elementem. Aby tak jednak było, należy je dobrze dopasować do danej stylizacji. Gdy mówimy o strojach wieczorowych lub tych ubieranych na formalne okazje, najlepszym wyborem do nich okażą się niewątpliwie kolczyki kwiatuszki inkrustowane kryształkami Swarovskiego bądź kamieniami szlachetnymi. Przy mniej oficjalnych, casualowych stylizacjach schludnie natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi zazwyczaj mają sztyfty. Odrębną kategorię stanowią kolczyki wytwarzane z dotąd rzadko wykorzystywanych w branży jubilerskiej surowców, takich jak żywica epoksydowa, drewno czy ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Inne wzory roślinne

Pozostając w dalszym ciągu w tematyce kolczyków kwiatuszków, wypada napomknąć o tym, iż kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który zaskarbił sobie uznanie złotników oraz ich klientów. Ogromnym popytem cieszą się także wzory inspirowane kształtem pędów oraz liści. Nieco mniej rozpowszechnione – chociaż możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem owoców bądź całych roślinnych sylwetek.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]