Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Zobacz, gdzie nabyć biżuterię z ametystami.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Mozambiku, Madagaskarze i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Broszki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.