Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Dowiedz się więcej o biżuterii srebrnej.

Jest z człowiekiem od stuleci i pomimo pojawienia się wielu nowatorskich projektów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria stale odgrywa identyczną rolę – jest swego rodzaju dekoracją ciała i umożliwia wyrażenie swojego ja. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię równie chętnie zakładają kobiety i panowie, maluchy oraz dorośli, osoby z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, które wzory lubimy, niemal zawsze biżuteria jest produkowana z tych samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria jest tak często kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dziesięcioleci?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno fakt, iż jej stosowanie daje szansę uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane klientom, którzy w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie wolno zapomnieć też o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niskimi cenami.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro posłuży wiele lat, ale należy prawidłowo je pielęgnować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – może się ona zarysować lub uszkodzić w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być myta w wodzie z alkoholem lub amoniakiem. Należy przechowywać ją w pudełku z miękką wyściółką – unikniemy tak uszkodzeń.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]