Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli szukasz wisiorków srebrnych, koniecznie odwiedź ten adres

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten źle reaguje również na kontakt z wilgocią i ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do pudełka, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować fakturę.