Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Zobacz, gdzie kupić topaz mistyczny.

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od lat cieszącego się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – kolory

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki daje obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również na co dzień. Nie bez znaczenia jest także mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać biżuterię do swojej kreacji.