Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Uzupełnij swoje wiadomości o malarstwie komputerowym.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do projektowania postaci oraz świata przedstawionego korzystają najczęściej z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się poznać popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Jest wiele programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako software do retuszu fotografii, szybko został podstawowym narzędzie game developerów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak np. Krita, GIMP czy Corel Painter, w których przy użyciu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi bądź gwaszem. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo komputerowe – lekcje z udziałem instruktora

W praktyce lekcje malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samemu, lecz by rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz niezbędne metody wykorzystania pędzli, zalecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Kluczowe jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą kursu.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]