Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/ znajdziesz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Naturalnie wywołują one zachwyt, lecz osoby często uprawiające ten rodzaj aktywności z czasem chcą poczuć jeszcze raz silne emocje płynące z ekskursji po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeżeli można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pasmo górskie dodane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się dużą liczbą turni, ostrych grani i baszt skalnych, które w trakcie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 roku trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują nadzwyczaj strome stoki, wysokie pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wyznaczono w nich także dużo bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Szczyty Tofanów i Averau – co można zobaczyć podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących zapaleńców trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych, które zostały wyposażone w stalowe liny zabezpieczające. Plan wypraw tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo trudna, jednak jej uczestnicy z pewnością jej zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, poruszając się po mało spadzistych terenach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]