Kilimandżaro wyprawa

Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Wspinaczka na górskie szczyty to cel dużej części podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Turystów zachęcają przede wszystkim możliwość obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, niepowtarzalne krajobrazy, a także znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni także właściwa profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]