Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Trekkingi - tutaj znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Wycieczki w góry przybierają wiele postaci. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wymieniają 3 stopnie trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również nieobawiających się ciężkich warunków obozowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego typu rozrywki najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, a także Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby mogą z kolei spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]