Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta wycieczki w Himalaje, zajrzyj na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma sporo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy napomknąć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są areną zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną problemów bywa również sama organizacja podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy lub Everestu

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]