Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/ znajdziesz korzystną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Istnieją dwa typy ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy każdy dzień urlopu pragną zaplanować sobie tak, aby zrobić coś szczególnego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne przygotowują nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Okazja na zawiązanie wieloletnich przyjaźni – aktywne wyprawy

Aktywne wycieczki to sumiennie przygotowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą poznać przeróżne rejony Polski oraz świata od kompletnie nowej strony. Scenariusz takich wycieczek jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwyczajny urlopowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego leżaka na balkonie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych doświadczeń to dodatkowo wspaniała okazja, żeby nabyć przydatne umiejętności, ponieważ często wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do poznania reguł przetrwania w danym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami i czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli np. podczas lawiny. Wypada również wspomnieć, że taka wyprawa w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających zaufania i współpracy z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wyprawy – gdzie można się wybrać?

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez problemu poradzą sobie również w czasie wycieczki do Nepalu albo na Wyspy Komodo.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]