Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

Na flobo.io/mass-collect/ odnajdziesz więcej informacji o mass collect.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Działanie mass collect

Funkcja mass collect jest zasadniczo niezwykle prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest użyteczne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli przykładowo na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, a także wszystkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni wpłaty (przelew z karty, standardowy przelew czy też przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek, jakie mogą przytrafić się w trakcie tej czynności.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających poniżej stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, także takiej, która co miesiąc rozlicza poniżej 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze śledzenie spływu należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje wzrostem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]