Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Za sprawą konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, gotówkowy, samochodowy oraz ratalny. Dzięki konsolidacji można również uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale również parabanki, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.