Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Koniec bezowocnych poszukiwań! Online kantor znajdziesz pod tym linkiem.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w najbliższej placówce bankowej – te pierwsze wciąż spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednak w szybko przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Atuty kantoru wymiany walut przez internet

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z zeszłego dnia. Następnym i bardzo znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez placówki bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka dodatkowych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez klienta terminie bądź takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz wygodę w zarządzaniu kapitałem? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób ceniących sobie wygodę i ogromną wolność w dysponowaniu środkami finansowymi. Wykorzystują je również osoby pracujące lub studiujące za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Jednak nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.