Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Znajdź antenę naziemną na www.telmor.pl.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sklepach dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się również niezwykłą odpornością na działanie zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zamontować. Warto pamiętać, że pod uwagę trzeba brać mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]