Bursztyn w biżuterii

Bursztyn w biżuterii

Chcesz kupić biżuterię z bursztynem? Sprawdź https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem.

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – tak wśród młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak dziwić – bursztyn jest wszak jednym z najpiękniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wykonane z niego ozdoby mogą dopasować się do przeróżnych mód. Żeby cieszyć się jej właściwościami, musimy o bursztyn właściwie się zatroszczyć. O co chodzi? Przeczytajcie nasz poradnik.

Jak przechowywać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to bardzo wrażliwy materiał – z tego powodu biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Bursztynowy naszyjnik powinniśmy owinąć miękką szmatką, a następnie dokładnie otulić plastikowym workiem i umieścić w drewnianym pudełku. Powinniśmy też pamiętać, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać kilku ozdób – mogą się przecież porysować.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Złoto Bałtyku nie toleruje mocnych preparatów czyszczących. Słuszniej zatem zrobimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze substancje – między innymi oliwę z oliwek albo mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką ścierką, nieznacznie nasączoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej za wiele.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś na strychu zabytkową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal jest piękna, ale czas odcisnął na niej swój ślad. Czy można ją odrestaurować? Próbując zrobić to bez pomocy specjalisty, możesz jedynie pogorszyć sprawę – najlepiej więc zrobisz, powierzając ją złotnikowi.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]