Chroń głowę podczas jazdy konnej – o kaskach i toczkach jeździeckich

Chroń głowę podczas jazdy konnej – o kaskach i toczkach jeździeckich

Jeśli chcesz zamówić kask jeździecki, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y8m4brul.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można kupić dwa typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne certyfikaty, a także być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]