Jak wybrać ekspres do kawy Jura?

Jak wybrać ekspres do kawy Jura?

Wybór właściwej kawy nie gwarantuje otrzymania najlepszego napoju. By zadowolić rodzinę wyjątkowym smakiem kawy, powinniśmy zadbać o właściwą metodę zaparzania, jak również ekspres, który pozwoli na otrzymanie właściwego ciśnienia i ciepłoty wody. Pamiętają o tym specjaliści z firmy Jura, którzy od prawie dziewięciu dekad proponują nam świetne ekspresy, które mogą być użytkowane zarówno przez entuzjastów smacznej kawy, jak i zawodowych baristów. Dlaczego więc powinniśmy postawić na produkty tej marki? Jakie zalety ma ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć urządzenie odpowiednie do naszych oczekiwań oraz uniknąć trudności w jego eksploatacji?

Bariści stosują ekspresy do kawy Jura

Jura ceniona jest szczególnie z uwagi na produkowane przez siebie urządzenia dla profesjonalnych baristów. Ci często wybierają produkty tej firmy, gdyż okazują się solidne, zaś ich konstrukcja umożliwia zrobienie rozmaitych typów napojów – także tych, których nie można przygotować bez napowietrzenia mleka. Marka Jura opracowała dla zawodowych baristów mnóstwo typów ekspresów, które zgrupowane są w parę serii – na przykład GIGA PROFESSIONAL, Classic lub W, zaś każda z nich charakteryzuje się innym zużyciem wody i opcjami zaparzenia napojów.

Domowe ekspresy do kawy Jura

Chociaż wiele ekspresów firmy kierowanych jest do zawodowych baristów, ekspres Jura bez problemów będzie także stosowany w domu. Tym bardziej, że w jej ofercie czeka na nas wiele urządzeń, które przeznaczone są właśnie do użytku w mieszkaniu. Najlepiej zdadzą egzamin ekspresy z serii
C, J lub ENA, bo cechują się prostą budową i różnymi opcjami umożliwiającymi zaparzenie świetnej kawy. Dobrze także wspomnieć, że Jura produkuje również akcesoria, które umożliwią zrobienie bardziej oryginalnych typów tego naparu oraz naprawę ekspresów.