Jak wybrać rękawice na motor?

Jak wybrać rękawice na motor?

Więcej informacji o rękawicach na motor.

Zakup rękawic na motor stanowi najczęściej najniższy wydatek na zakupowej liście motocyklisty, lecz ich właściwy dobór jest nadzwyczaj ważny. Wielu znawców twierdzi, iż są one wręcz fundamentalnym – oczywiście zaraz po kasku – elementem motocyklowego wyposażenia. W razie upadku ludzie odruchowo podpierają się dłońmi, toteż to one przyjmują większość siły uderzenia. Rękawice na motor powinny zatem chronić dłonie, ale równocześnie muszą zapewnić im optymalną swobodę ruchu w trakcie jazdy. Ich dobór nie jest zatem prostym zadaniem. O czym powinno się pamiętać przy ich zakupie? Jak wybrać model, który będzie pasujący do panujących w tym momencie warunków?

Rękawice motocyklowe – popularne typy

Poszukując rękawic na motor, warto zastanowić się uprzednio nad tym, w jakich okolicznościach będziemy je wykorzystywać. Istnieje parę typów rękawic na motor. Rękawice sportowe stworzone są przede wszystkim dla kierowców kochających agresywną jazdę. Jeżeli jednakże przedkładamy bardziej opanowany styl jazdy, powinniśmy kupić rękawice miejskie albo turystyczne (te ostatnie są uszyte tak, aby zapewnić maksymalną wygodę podczas wielokilometrowych podróży). Motocykliści wybierający off-road, powinni za to zdecydować się na rękawice cross/enduro, które dedykowane są do dość wolnej jazdy na miękkiej drodze i nie powinny być stosowane do poruszania się po asfalcie. Oprócz tego kompletnie inny rodzaj rękawic stanowią rękawice przeciwdeszczowe, które dają ciepło oraz bezpieczeństwo dłoni w złych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – skóra, kevlar i pozostałe solidne tworzywa

Przy wyborze rękawic na motor warto koniecznie sprawdzić, z czego zostały one wykonane. Polecamy te wyprodukowane ze skóry – zwłaszcza kangurzej, koziej albo bydlęcej, a również te wzmocnione elementami z kevlaru i pozostałymi tkaninami o zwiększonej wytrzymałości. Można także wyposażyć się w dodatkowe akcesoria do rękawic na motor. Są nimi np. wkładki, które zapewnią komfortową podróż również w minusowych temperaturach.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]