Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

Mop z wiadrem znajdziesz na https://verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html.

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia lub sporą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o dużym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto też mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do mycia podłóg

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Prawie równie ważne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza czyszczenie posadzek. Podczas czyszczenia rozległych powierzchni zalecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]