Listwy podłogowe – nie tylko z drewna

Listwy podłogowe – nie tylko z drewna

Więcej informacji o listwach drewnianych.

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów i chronią najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, aby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale współgra ze stylowymi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]