Obuwie motocyklowe – dobierz je właściwie

Obuwie motocyklowe – dobierz je właściwie

Dowiedz się więcej o motocyklowych butach na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Obuwie motocyklowe, tak jak i inne części ubioru dla motocyklistów, fenomenalnie się prezentują i na pewno niejedna osoba pragnie je mieć z powodu samego ich designu. Jednakże ich podstawowymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad jednośladem oraz ochronę goleni i stopy podczas ewentualnego wypadku.

Jakie buty na motocykl na jazdę sportową, a jakie po mieście?

Kłopot z tym, jakie buty motocyklowe będą stosowne, mają nie tylko nowi kierowcy, ale również osoby od jakiegoś czasu zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów znajdziemy kilka typów obuwia. To między innymi:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są znakomite na niezbyt szybką, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest zdecydowanie mniejsze, tym samym zagwarantowanie osłony stopie nie jest tu kluczową cechą. Ich atutem jest natomiast nadzwyczajny komfort, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie poruszamy się na skuterze albo motorze.
2. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie zagrożenie wypadków oraz urazów jest o wiele większe. Buty na motocykl sportowy wyposażone są w liczne rozwiązania redukujące niebezpieczeństwo przetarć skóry i złamania kości goleni lub śródstopia. To obuwie jest długie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać pieszo.
3. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają powyżej kostki, czasem do połowy łydki i wykonane są z tworzyw ochraniających stopę przed zamoknięciem.

Na co zwrócić uwagę zamawiając obuwie motocyklowe?

Kupując obuwie motocyklowe należy na początku ustalić, jakie jest ich główne zastosowanie – stosowanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się bolesnymi złamaniami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro używane wyłącznie do przemieszczania się po mieście, będą może wyglądały doskonale, ale entuzjasta jednośladów nie będzie odczuwał w nich komfortu. Zadaniem obuwia motocyklowego, zresztą jak innych części odzieży dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy oraz zabezpieczenie kierowcy, w związku z tym jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest niezmiernie istotna. Kupujmy zatem buty motocyklowe cenionych producentów. W razie wątpliwości należy zawsze skorzystać z pomocy bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu obuwia.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]