Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Szukasz okiennic wewnętrznych shutters? Wejdź na skyshutters.pl.

Projektując aranżację pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na okna. Przeważnie wybiera się klasyczne aranżacje, czyli zasłony i firany, które czasami łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego produkowane są shuttersy

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, a więc można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek mieszkańców. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, PCV, jak również z drewna. Shuttersy zakłada się zwłaszcza na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością kina lub ekranu telewizora, ponieważ tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Przydatne funkcje wewnętrznych okiennic shutters

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one też przydatne funkcje. Za ich pomocą można kontrolować wykorzystanie padającego światła: w gorące dni hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości domu. Wypada również podkreślić, iż shuttersy są regulowane bez wykorzystania łańcuszków, co posiadacze psotnych psów i kotów oraz rodzice małych dzieci, które zagmatwać wiszące żyłki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]