Rodzaje butów do jazdy konnej

Rodzaje butów do jazdy konnej

W tym miejscu zamówisz buty do jazdy konnej.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeżeli zauważa się liczne atuty tej dziedziny sportu. Główne z nich to: ćwiczenie dobrej postury, wzmocnienie wszystkich mięśni, jak również polepszenie kondycji. Oprócz tego ma dobroczynny wpływ na samopoczucie: likwiduje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Żeby jednak maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, musimy odpowiednio wybrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Odróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótszei sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś obuwie bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania siniaków i zadrapań. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jednakże nabywając je powinno się pamiętać o tym, by zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich materiałów produkuje się buty do jazdy konnej?

W czasie zakupów butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego zostały one wytworzone. W sklepach znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, jednak warto się je wybrać ze względu na większą trwałość i umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Zalecane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i błyskawicznie osiąga pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, ale jej plusem jest przystępna cena.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]