Ubranie na motor to również kwestia bezpieczeństwa

Ubranie na motor to również kwestia bezpieczeństwa

Zamów odzież motocyklową.

Od dawna wiadomo, iż jazda na motorze nie jest bezpieczną czynnością. W trakcie wypadku prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i w pełni odczuwa on intensywność zderzenia. Z tej przyczyny tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w stosowną odzież zaprojektowaną z myślą o jeździe tego typu. Odzież na motor nie tylko minimalizuje możliwe urazy prowadzącego, ale też ochrania go przed promieniami słonecznymi, wiatrem i opadami, co zwiększa komfort jazdy.

Najważniejsze ubranie motocyklowe – co przede wszystkim trzeba posiadać?

Kompletując odzież motocyklową najpierw powinno się wyposażyć się w kask, gdyż zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy poruszamy się wolno na skuterze, czy mkniemy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to również najistotniejszy element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, ochraniający czaszkę przed uszkodzeniami, które mogą wywołać poważne skutki dla jego zdrowia, a często i życia.

Do osłony innych części ciała w czasie jazdy jest dużo możliwości. Entuzjasta motocykli może zebrać swój ubiór dobierając stosowną kurtkę oraz spodnie zaprojektowane z myślą o jeździe na motocyklu albo postawić na kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych w ofercie znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Niewątpliwie, skóra jest wyjątkowo odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie oznacza, że ubrania na motocykl wytworzone z tekstyliów chroni w mniejszym stopniu – stosuje się w nich tkaniny o wysokiej odporności na otarcia oraz wysokie temperatury. Te elementy garderoby kierowcy mają odpowiednie wzmocnienia (slidery) chroniące kolana, barki i łokcie, które w czasie wypadku są najbardziej narażone na urazy.

Buty, ochraniacze i inne akcesoria

Następnymi ważnymi częściami odzieży motocyklowej są obuwie i rękawice. Rękawice w razie upadku chronią dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi automatycznie osłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co narażamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. Dobrze zatem zaopatrzyć się rękawice ze wzmocnionymi modułami zabezpieczającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kostki. Odpowiednie buty na motocykl poza tym, iż osłaniają drobne kości śródstopia, zapewniają także lepszą przyczepność, a w związku z tym łatwiejszą kontrolę nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze elementy ubrań na motocykl powinno się zaopatrzyć? To z pewnością camelbagi, kołnierze, gogle jeśli stosujemy kask crossowy, a także kolejne zbroje, slidery bądź ochraniacze.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]