Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Kliknij tutaj, aby zamówić lampę solną.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Europie, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to po prostu dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są sprzedawane w kilku barwach

Lampy solne są ładne i łatwo można je dobrać do wystroju domu, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o takich samych kształtach i strukturze krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. walca albo sześcianu.

Lampy solne – przy nich skuteczniej się wyciszysz

Dużo osób sądzi, że lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania anionów, równoważących te wyzwalane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom chorym na na astmę czy alergię. Światło, jakie emitują te lampy, jest przyjemne i kojące, więc poleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza bezsenność albo stres, gdyż dzięki nim można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli kamiennej używa się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]