Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Jeśli chcesz kupić klucz do żabek, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Peri czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]