Masz dom? Rozważ montaż pergoli tarasowej

Masz dom? Rozważ montaż pergoli tarasowej

Chcesz zamówić zadaszenia tarasowe w Warszawie? Skieruj się na ten adres.

Posiadasz własny dom ze sporym ogrodem i chcesz dobrze zorganizować tę przestrzeń, by stała się w wysokim stopniu funkcjonalna? Pragniesz spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do bezchmurnych dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest zakup wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci korzystać z takiego wypoczynku bez względu na warunki atmosferyczne.

Zalety posiadania zadaszenia tarasowego

Pergole mogą być elementem całorocznym bądź mobilnym, innymi słowy składanym i rozkładanym zależnie od potrzeb, aczkolwiek osoby prywatne najczęściej decydują się na modele całoroczne. Pergola zbudowana przy ścianie budynku tworzy kryty taras, co nierzadko pokaźnie powiększa przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania lokatorów oraz umieszczone pod nią przedmioty przed słońcem oraz opadami. Większość obecnych na rynku projektów pergoli tarasowych można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako oddzielny obiekt wkomponowany w układ ogrodu. Wypada wspomnieć, iż niektóre wzory zadaszenia tarasowego można założyć też we wnęce między dwiema ścianami. Współcześnie pergole tarasowe wykonywane są z solidnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w całości wykonane z drewna są już rzadkością.

Najnowsze modele pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają dość duże możliwości przystosowania ich pod względem rodzaju i koloru poszycia bądź kubatury. Osoby niezwykle wymagające bez trudu znajdą również zadaszenia zaopatrzone w dodatkowe udogodnienia, np. efektywne systemy odprowadzania wody, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota to obecnie standard, choć wciąż sprzedawane są modele sterowane manualnie.

Pergola materiałowa czy lamelowa – czym się różnią

Ci, którzy zdecydowali się na kupno pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – materiałowego i lamelowego. W drugim wariancie zadaszenie uformowane jest z lameli, czyli “piór” poruszających się podobnie jak żaluzje. Użytkownik może zmieniać kąt ustawienia lameli, regulując w ten sposób intensywność promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie albo zupełnie je zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (najczęściej jest to mocna i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Zadaszenie można całkowicie zamknąć lub otworzyć, ewentualnie zostawić je po części odsłonięte. Każde z tych rozwiązań doskonale się sprawdzają, dlatego wybór konkretnej opcji zależy już tylko od upodobań zamawiającego i jego osobistych potrzeb.

Lokalizacja firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]