Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek – co warto o tym wiedzieć?

Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek – co warto o tym wiedzieć?

Potrzebujesz informacji o wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym? Dobrze trafiłeś!

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od lat używany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w różnych zabiegach medycznych. Kwas ten ma wiąże duże ilości cząsteczek H2O, z tej przyczyny dodawany jest często do serum nawilżających bądź peelingów. Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, dlatego wyjątkowo rzadko powoduje alergię. W medycynie estetycznej z kolei ten polisacharyd wykorzystywany jest głównie do modelowania rysów twarzy, wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich), a także powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – skutki zabiegu widoczne nawet przez 2 lata

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu głównie związanie w skórze wody (cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek H2O!), ale też zaktywizowanie komórek tkanki łącznej do wyzwalania większych ilości kolagenu i w efekcie spowodowanie, że skóra odzyska dawną jędrność. Najpopularniejszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych tworzących się blisko nosa oraz ust (tzw. fałd nosowo-wargowych), bruzd wokół brody i przy oczodołach bądź horyzontalnych zmarszczek na czole. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co sprawia, że zmarszczka po chwili jest niezauważalna. Do zabiegów wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a zatem dużo trwalszy. Pozostaje w skórze przez dłuższy okres, dzięki czemu efekty zabiegu są dostrzegalne nawet do 2 lat.

Powiększanie ust – popularny zabieg z zastosowaniem kwasem hialuronowym

Poza modelowaniem twarzy i wypełnieniem zmarszczek, powszechnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadzanym w gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego najczęściej osoby, którym nie podoba się objętość i kontur ich ust albo których usta nie są regularne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa z reguły pół godziny, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w wybrane punkty ust za pomocą tak zwanej“tępej igły”, czyli kaniuli. Prawidłowo zrealizowany zabieg przynosi efekt większych, bardziej regularnych, lecz wciąż naturalnie prezentujących się ust.

Lokalizacja firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]