Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Zamów panele drewniane na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o oddzieleniu paneli od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później mogą pojawić się trudności z ich zwrotem. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w domu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]