Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

Catering świąteczny - więcej informacji o tej usłudze odnajdziesz tutaj.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy przede wszystkim z bliskimi, lecz spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Często załoga firmy przygotowuje je swoimi siłami, przynosząc osobiście przygotowane dania, jednakże w dużych zakładach pracy ten sposób działania często nie jest efektywny. Żeby więc pomóc sobie podczas przygotowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, dużych, jak i tych mniejszych, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Typowe świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole muszą zostać podane typowe świąteczne smakołyki. To zwłaszcza ryby, np. chrupki filet z łososia lub karpia, jak również staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są wespół z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, przykładowo bez sałatki warzywnej bądź karpia po żydowsku. Warto także zadbać o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy kutię z rodzynkami, lekki sernik albo makowiec.

Firmowy catering świąteczny – porozmawiaj z pracownikami o menu

Za planowanie wigilijnego obiadu w firmie należy wziąć się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś określić dzień spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to precyzyjne obliczenie przypuszczalnej liczby gości uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić optymalną ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest omówić z zatrudnionymi menu i razem dobrać te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest także to, aby mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na alergię, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, bądź są w ekipie firmy weganie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednakże nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]