Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Sprawdź, kto oferuje badania psychologiczne Bielsko.

Na sytuację na drogach w największym stopniu wpływają kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich samochody. Naprawdę istotne jest to w przypadku kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek oraz komunikacji miejskiej. W ich przypadku istotne są tak umiejętności, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego względu kierowcy z tych zawodów w myśl przepisów muszą regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem napisać na ich temat kilka zdań. Jak często muszą być przeprowadzane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich nastawić?

ABC badań psychotechnicznych kierowców

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie dotyczy z kolei kierowców, którzy skończyli 50 lat – powinni bowiem wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Przybierają one formę konwersacji z badanym, w czasie której odpowiada on na zadania na temat zachowań w skrajnych sytuacjach. Następna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są testy na odpowiednich urządzeniach, w czasie których sprawdzana jest podzielność koncentracji, postrzeganie szybkości, umiejętność szybkiej reakcji i widzenie w ciemności.

Jak podnieść szansę w czasie badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca odbywa wizytę ze specjalistą, który w jej trakcie informuje go, czy zaliczył badanie. Co ważne, musimy pamiętać, że nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście trochę zwiększyć. W jaki sposób? W internecie dostępne są liczne opisy działania maszyn, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by zawczasu przekonać się, jak one funkcjonują.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]