komunia kraków

Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy tak samo ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bowiem to zwykle pierwsza faktycznie poważna zabawa rodzinna, na której dziecko czuje, że wszystko skoncentrowane jest tylko na nim. Stąd też rodzice chcą, by ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – szukaj natychmiast jak zostanie ogłoszony dzień wydarzenia

Jeszcze przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy podejmą krewnych we własnym domu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Podejmowanie gości w mieszkaniu jest zwykle opcją wówczas, gdy urządzamy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkość. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże eventy rodzinne, na które sprasza się nawet ponad setkę gości, zatem na ogół odbywają się w salach weselnych i restauracjach. Jeśli pragniemy wynająć pojemny lokal, radzimy rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie ustalony dzień przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym istotnym problemem może być także zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, zatem polecamy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu menu na komunie. Niezbędne jest też to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by dojazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym warto pamiętać?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale też późniejszą zabawę gości. Obyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię musi więc oferować prześliczne, zadbane pomieszczenia. Dodatkową zaletą będzie dostęp do ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi grami.
Naturalnie, uczestnicy przyjęcia komunijnego kupią podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można napisać, że nie zgadzamy się na pewne typy prezentów, przykładowo wartościową biżuterię bądź zabawki militarne.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]