Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z porad profesjonalistów.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na stałe, a ich właściciele nie zawsze potrafią odpowiednio zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Atuty korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom od księgowości, zyskamy pewność, że rezultatem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie nałożenie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też wspomnieć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy kierować się jedynie cennikiem porad – nadzwyczaj niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]