Przygotowanie do chrzcin dziecka – ja je dobrze zaplanować?

Przygotowanie do chrzcin dziecka – ja je dobrze zaplanować?

Na tej stronie odnajdziesz aktualną ofertę lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszą wielką familijną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego dziecka, toteż starają się, by wszystko w ten dzień było idealne. Przygotowanie chrzcin może być jednakże trudne, zwłaszcza jeśli na chrzcie ma pojawić się duża liczba bliskich i przyjaciół. W tym artykule otrzymasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – co powinno się mieć na uwadze?

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po narodzinach malucha, nierzadko nawet w dniu połogu, ze względu na znaczną śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w znaczący dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, tym samym są planowane zazwyczaj 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na dogłębne przemyślenie istotnych kwestii tej okoliczności, jak wybór kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd, jak również matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią dzień obrzędu warto wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą jechać do nas z odległych miejscowości. W przesłanych zaproszeniach trzeba dodać prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest niezbędne do określenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się także zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina z reguły kupuje zabawki, lecz rodzicom większą radość sprawią praktyczne podarki, jak choćby ubranka, kołderka dla dziecka bądź fotelik do auta.

Impreza w domu lub chrzest w wynajętym lokalu – na co się zdecydować?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano przeważnie w mieszkaniu rodziny malucha, zatem nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni bywali gośćmi odświętnej biesiady. Obecnie obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców to już norma. Przeglądając oferty lokali, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko użyczą cudownie ozdobione wnętrza, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań współgrającą z charakterem obiadu i który zapewni profesjonalną obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia wyznaczona jest na na miesiąc letni, warto znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf wykona przepiękne zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast nudzić się przy stole mogą harcować na dworze. Znaczący jest też taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, podobnie jak transport biesiadników do domu albo wynajętego hotelu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]