Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Zamów regulację okien Warszawa na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – żeby przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić optymalną szczelność okna, lecz także zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje komplikacje z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]