Sztuka na indywidualne zamówienie – rzeźby do ogrodu

Sztuka na indywidualne zamówienie – rzeźby do ogrodu

Rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także na terenach miejskich. Jaką metodą się je wykonuje? Kto z reguły nabywa fontanny w formie dekoracyjnej figury i rzeźby do ogrodu?

Rzeźby ogrodowe – oryginalny sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się coraz bardziej popularną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów i terenów miejskich. Współcześnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wykonane poprzez odlew, których kształt został dostosowany do preferencji klienta, jego predyspozycji, a także rozmiarów ogrodu. Na rozległych powierzchniach świetnie prezentują się pokaźne, masywne projekty, które zachwycają swoim dostojnym charakterem. W mniej rozległych ogrodach rekomenduje się natomiast umieszczanie małych rzeźb. Zamawiający mogą wybierać między barokowymi wzorami albo wprost przeciwnie – postawić na rzeźby minimalistycznymi. Wybór odpowiedniej figury powinien zależeć od stylu ogrodu i tego, jaki efekt zamierzamy ostatecznie osiągnąć. Znacznym popytem cieszą się także niecodzienne rzeźby pełniące funkcję użytkową, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te są doskonałą formą aranżacji przestrzeni.

Dla kogo rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to wyraz szacunku do sztuki i jest poszukiwana przez klientów różnego typu. Cudownie komponuje się na skwerach, miejskich ogrodach, lasach, może także być urozmaiceniem posesji przy gmachu ministerialnym, placówce naukowej, muzeum, hotelu bądź innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźb poszukują również osoby prywatne, które pragną nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać prostą rzeźbę, która podkreśli współczesny charakter ogrodu bądź zdecydować się na figurę stylizowaną na antyk. Popularne są również okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą imponującym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.