Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Szukasz więcej wiadomości o profesjonalnym druku 3D? Świetnie trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii DMLS, FDM, SLA, SLS, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, detali, bardzo cienkich elementów oraz wyrazistych konturów.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, a także opcja wykorzystania filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz dokładność konturów.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]